Anasayfa / 19 MAYIS MESAJI / 19 MAYIS ATATÜR’KÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜR’KÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

     Şanlı tarihinin hiçbir döneminde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermemiş, minnet ve esaret altına girmemiş aziz milletin 19 Mayıs 1919 günü Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da Ya istiklal ya ölüm nidalarıyla kurtuluş ateşini yakarak millet egemenliğine ve bağımsızlığına olan inancını tüm dünyaya en yüksek sedalar ile ilan ettiğini belirtti.

    Büyük ve güçlü Türkiye’nin temellerinin atıldığı bu günün Atatürk tarafından gençlere bayram olarak hediye edilmesinin milletin beka yolculuğunda gelecek nesillere olan güvenin ve inancının en önemli göstergesi olduğunu belirtiyorum.

    Atatürk’ün bir milletin hislerine tercüman olduğu Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yüceltecek sizlersiniz sözlerinin muhatabı olarak sizlerin bu büyük sorumluluğun bilinciyle bugün dünyanın dört bir yanında aynı azim ve kararlılıkla yazdırdığınız özveri, başarı, fedakarlık ve destanları bizler için en büyük güven, gurur, ilham ve onur kaynağıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve milletçe gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günün ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimizle kutlarken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal ve istikbalimiz uğruna canını feda eden tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Akkuş Çukurköyü Mahallesi Derneği Yönetimi Adına

Başkan

Halil İbrahim SEVİNDİK

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*